Sivuja

Donald Trumpista artikkeleita ja sivustoja

Pastori J.D. Farag'in profetiapäivityksiä vuosilta 2014-20

lauantai 30. toukokuuta 2026

Ajanmerkkejä toukokuun lopussa 2026 (mm. Ihmiset seuraavat korruptoituneita ja turmeltuneita johtajia nykyään, Psalmi 37 tarjoaa oikean tavan kohdata myrkylliset globalistijohtajat, Jumalan antamat lupaukset Israelille suojelevat sitä mm. Iranilta, Seurakuntien on puhuttava myös epämiellyttävistä Jumalan totuuksista kun yhteiskunta hajoaa ympärillämme, Turkista on tullut yhä sotaisampi alueellinen suurvalta joka suhtautuu avoimen vihamielisesti Israeliin uusottomaanisine tavoitteineen, Israelin sisällä on kasvava liike joka haluaa vallata Temppelivuoren takaisin, Pyrkimyksiä perustaa maailmanlaajuinen tekoälyviranomainen, Kesäkuussa 2026 Israelin Kuolleenmeren alueesta (paikka jossa sijaitsivat muinaiset Sodoma ja Gomorra) tulee useiden päivien ajaksi näyttämö Lähi-idän suurimmalle LGBT-festivaalille eli Lootin päivät ovat täällä, 10 syytä ylöstempauksen läheisyydelle, Trumpin Rauhanneuvosto on lopulta globalistinen instituutio jolla on laajat ja epämääräiset valtuudet, Antikristus ei ole juutalainen vaan syntyperältään pakana, Tekoälydatakeskukset tukevat tulevaa Pedonmerkkijärjestelmää) – Samuel Korhosen lukijaposti 28.5.2026

Tässä helluntailaisen Samuel Korhosen (alias Bileamin Aasi) viimeisin lukijapostaus veljille ja sisarille, jossa Aasin ajankohtaisprofeetallisia artikkelisuomennoksia tärkeistä aiheista osoittaen ajan lyhyyteen ennen seurakunnan Tempausta ja sen jälkeistä Ahdistuksen aikaa maapallolla. Tallensin nämä suomennokset CEF-kotisivuilleni, joten klikkaa vain seuraavassa Samuelin viestissä esiteltäviä artikkeleita, jotka hän liitti postiinsa.

-------------------

From: Samuel Korhonen <smlkorhonen@protonmail.com>
Date: On Thursday, May 28th, 2026 at 16.48
Subject: LOOK UP 28.5.2026


Tässä postissa:
  • Kaksi Gary Ritter'in Rumble-videoiden transkriptiota hänen blogiltaan LOOKING UP. Gary on AOG:n (Assemblies of God, suurin helluntaiseurakuntien yhteisö USA:ssa) valtuutettu pastori:
Turmelus huipulla (klik) 
Psalmi 37 vs. Globalistit (klik)
  • Kolme Tom Gilbreath'in sähköpostiviestiä sivustolta Hal Lindsey.com:
Lähi-idän ihmeitä (klik) 
Eurooppa sodassa_ perintöään, identiteettiään, kansaansa ja itseään vastaan (klik) 
Kun maailma hajoaa (klik)
  • Seitsemän uutisartikkelia sivustolta Prophecy News Watch (PNW):
Onko Eurooppa valmis Antikristukselle (klik) 
Onko Trump Antikristus_Raamatullinen totuustarkistus Tucker Carlson'in varoituksen jälkeen (klik) 
Kasvava Israel-vihamielisyys ja sota Irania vastaan (kirj. Melanie Phillips) (klik) 
Turkki on nyt ottanut tähtäimeensä Israelin (klik) 
Israel 78 vuotta_Kasvava paine rakentaa kolmas temppeli (klik) 
Ehdotettu globaali tekoälyelin_Uusi askel kohti maailmanhallitusta (klik) 
Herätys meren rannalla_Jacksonville'n kastetilaisuus vetää tuhansia (klik)
  • Terry James'in artikkeli 2026_Niin kuin Lootin päivinä hänen blogiltaan:
2026_Niin kuin Lootin päivinä (klik)
  • Jan Markell'in artikkeli Kymmenen syytä katsoa ylös Terry James'in blogilta:
Kymmenen syytä katsoa ylös (klik)
  • David Bowen'in artikkeli Lootin päivät: Lähi-idän historian suurin Pride-festivaali järjestetään samassa paikassa kuin Sodoma ja Gomorra sivustolta Harbinger's Daily:
Lootin päivät: Lähi-idän historian suurin Pride-festivaali järjestetään samassa paikassa kuin Sodoma ja Gomorra (klik)
  • Josh Davis'in artikkeli Jumalan auktoriteetin kieltäminen: Voima kulttuurimme absoluuttisen totuuden hylkäämisen taustalla sivustolta Harbinger's Daily:
Jumalan auktoriteetin kieltäminen_Voima kulttuurimme absoluuttisen totuuden hylkäämisen taustalla (klik)
  • Alex Newman'in artikkeli Trump'in rauhanneuvosto: Heikennetäänkö globalismia, vauhditetaanko vai uudistetaanko sivustolta Liberty Sentinel:
Trump'in rauhanneuvosto_Heikennetäänkö globalismia, vauhditetaanko vai uudistetaanko (klik)
  • Thomas Ice'n artikkeli Antikristuksen kansallisuus sivustolta Rapture Forums:
Antikristuksen kansallisuus (klik)
  • Geoffrey Grider'in ingressiteksti otsikolla AI-datakeskukset valtaavat jokaisen kaupungin ja kylän USA:ssa valmistamaan ne Antikristuksen ja hänen merkkinsä saapumiseen sivustolta NTEB (Now The End Begins):
AI-datakeskukset valtaavat jokaisen kaupungin ja kylän USAssa valmistamaan ne Antikristuksen ja hänen merkkinsä saapumiseen (klik)

On toivottavaa, että mahdollisimman moni lähettäisi näitä posteja eteenpäin totuuden edistämiseksi, koska suuri eksytys on jo suuressa määrin vallannut Suomen Siionin.

Bileamin Aasi

Sent with Proton Mail secure email.


-------------------------

Samuel Korhosen edelliset tämän vuoden lukijapostit tässä blogissa:

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti