Sivuja

▼

Donald Trumpista artikkeleita ja sivustoja

▼

Pastori J.D. Farag'in profetiapäivityksiä vuosilta 2014-20

▼

keskiviikko 26. elokuuta 2026

Ajanmerkkejä elokuun lopussa 2026 (mm. Genesiksen petollinen käärme eli hepreaksi NAHASH – ”loistava” – löytää todellisen täyttymyksensä luomakunnan Lunastajassa, Korvausteologiasta joka ei tunnusta Israelin maan ja juutalaisten erityisyyttä, Post-tribber'it tai preppaajat eivät ymmärrä Ahdistuksen ajan vakavuutta, Islam on valtaamassa Amerikkaa, Miksi Trump jatkuvasti lykkää Iranin sodankäyntikyvyn tuhoamista?, Tempaus tapahtuu taloudellisen nousun aikana joka näkyy nykyisin osakemarkkinoilla, Turkin nykyinen panostus Syyriaan on selvä merkki tulevasta Damaskon tuhosta (Jes. 17:1) sekä Googin sodasta mahdollisesti sitä seuraten, Pre-Trib-tempaus hyökkäyksen kohteena jopa seurakunnan sisällä, Israel jakaa uskovia ja monet seurakunnat ovat lopettaneet Israelista opettamisen kokonaan, Ilmestyskirjan kahdesta säkkipukuisesta todistajasta – heidän identiteettinsä ja tehtävä, Jopa kristilliset seurakunnat ovat muuttuneet vihamielisiksi Jeesuksen paluuta kohtaan, Turkki & Saudi-Arabia & Pakistan ovat allekirjoittaneet uuden keskinäisen puolustussopimuksen joka vertautuu Natoon) – Samuel Korhosen lukijaposti 25.8.2026

Tässä helluntailaisen Samuel Korhosen (alias Bileamin Aasi) viimeisin lukijapostaus veljille ja sisarille, jossa Aasin ajankohtaisprofeetallisia artikkelisuomennoksia tärkeistä aiheista osoittaen ajan lyhyyteen ennen seurakunnan Tempausta ja sen jälkeistä Ahdistuksen aikaa maapallolla. Tallensin nämä suomennokset CEF-kotisivuilleni, joten klikkaa vain seuraavassa Samuelin viestissä esiteltäviä artikkeleita, jotka hän liitti postiinsa.

-------------------

From: Samuel Korhonen <smlkorhonen@protonmail.com>
Date: On Monday, August 24th, 2026 at 15.54
Subject: LOOK UP 25.8.2026


Tässä postissa:
  • Kolme Gary Ritter'in Rumble-videoiden transkriptiota hänen blogiltaan LOOKING UP. Gary on AOG:n (Assemblies of God, suurin helluntaiseurakuntien yhteisö USA:ssa) valtuutettu pastori:
Se loistava (Sisältää tohtori Eitan Bar'in artikkelin Heprean sanatutkimus: KÄÄRME vai LOISTAVA) (klik)

Maa tietää (klik)

Surunvalittelu preppaajille (klik) 
  • Neljä Terry James'in artikkelia hänen blogiltaan:
Luopumus Amerikassa (Pääaihe: Islamisaatio Amerikassa) (klik) 
Ja lopuksi (klik) 
Jumala pidättää, kun asiantuntijat valittavat (klik) 
Tempaus yhä todennäköisempi (klik)
  • Kaksi Amir Tsarfati'n super-evankelioivaa Telegram-viestiä:
Amir Tsarfatin Telegram-viesti 29.7.2026 (klik) 
Amir Tsarfatin Telegram-viesti 22.8.2026 (klik)
  • Amir Tsarfati'n artikkeli Syyrian ydinmateriaali, Turkin tunkeutuminen ja ennustus Damaskosta sivustolta Harbinger's Daily:
Syyrian ydinmateriaali, Turkin tunkeutuminen ja ennustus Damaskosta (klik)
  • Brandon Holthaus'in sähköposti 27.7.-26 aiheesta Miksi tempausta vastaan hyökätään seurakunnan sisällä? Sisältää videolinkin Brad Reaves'in haastatteluun.
TEMPAUS HYÖKKÄYKSEN KOHTEENA (klik)
  • Brandon Holthaus'in uutiskirje 29.7.2026 otsikolla ISRAEL_SEURAKUNNAN JAKAJA:
ISRAEL_SEURAKUNNAN JAKAJA (klik)
  • Kaksi Bill Perkins'in artikkelia sivustolta Compass koskien Ilmestyskirjan kahta säkkipukuista todistajaa, joiksi yleensä veikataan kolmea henkilöä, Elia, Eenok ja Mooses. Perkins on täysin varma, että he ovat VT:n Elia ja UT:n apostoli Johannes. Aasin mielestä hänen argumenttinsa Johanneksen puolesta ovat aika vakuuttavat. Hyvin mielenkiintoista.
Kaksi todistajaa – ketkä, milloin ja missä (klik) 
Jumalan tarkoitus kahdelle todistajalle (klik)
  • Ty Perry'n artikkeli Eichmann'in metsästys: Israelin rohkea operaatio siepata mies, jonka käsissä on miljoonien veri sivustolta Harbinger's Daily:
Eichmannin metsästys_Israelin rohkea operaatio siepata mies, jonka käsissä on miljoonien veri (klik)
  • Jan Markell'in artikkeli Kasvava vihamielisyys Jeesuksen paluuta kohtaan... Seurakunnastako? sivustolta Harbinger's Daily:
Kasvava vihamielisyys Jeesuksen paluuta kohtaan... Seurakunnastako (klik)
  • Prophecy News Watch'in artikkeli Muslimi-NATO on muotoutumassa - ja Israel on jo tähtäimessä:
Muslimi-NATO on muotoutumassa - ja Israel on jo tähtäimessä (klik)

On toivottavaa, että mahdollisimman moni lähettäisi näitä posteja eteenpäin totuuden edistämiseksi, koska suuri eksytys on jo suuressa määrin vallannut Suomen Siionin.

Bileamin Aasi

Sent with Proton Mail secure email.


-------------------------

Samuel Korhosen edelliset tämän vuoden lukijapostit tässä blogissa:

https://nokialainen.blogspot.com/2026/01/ajanmerkkeja-tammikuun-lopussa-2026-mm.html (lukijaposti 25.1.2026)

https://nokialainen.blogspot.com/2026/02/aikamedian-julkaisemat-john-mark.html (lukijaposti 29.1.2026)

https://nokialainen.blogspot.com/2026/03/ajanmerkkeja-helmikuun-lopussa-2026-mm.html (lukijaposti 26.2.2026)

https://nokialainen.blogspot.com/2026/04/ajanmerkkeja-maaliskuun-lopussa-2026-mm.html (lukijaposti 26.3.2026)

https://nokialainen.blogspot.com/2026/04/ajanmerkkeja-huhtikuun-lopussa-2026-mm.html (lukijaposti 23.4.2026)

https://nokialainen.blogspot.com/2026/05/ajanmerkkeja-toukokuun-lopussa-2026-mm.html (lukijaposti 28.5.2026)

https://nokialainen.blogspot.com/2026/07/ajanmerkkeja-kesakuun-lopussa-2026-mm.html (lukijaposti 27.6.2026)

https://nokialainen.blogspot.com/2026/07/ajanmerkkeja-heinakuun-lopussa-2026-mm.html (lukijaposti 25.7.2026)

1 kommentti:

  1. ”Tänä päivänä meillä on raamatullisesti lukutaidoton seurakunta,
    eivätkä ihmiset pysty reagoimaan maailman tapahtumiin, koska he
    turvautuvat kaikkiin muihin lähteisiin paitsi Raamattuun.”
    -Pastori Brad Reaves

    VastaaPoista