Tietoja minusta

Olen 57-vuotias poikamies ja ex-nokialainen. Ennen urheilin maallisesti, mutta nyt kilvoittelen hengellisesti päästäkseni maaliin (1 Kor. 9:24-27). Ja sitä lujempi on meille nyt profeetallinen sana, ja te teette hyvin, jos otatte siitä vaarin, niinkuin pimeässä paikassa loistavasta lampusta, kunnes päivä valkenee ja kointähti koittaa teidän sydämissänne. (2 Piet. 1:19) NIV-käännöksestä mottoni: Have nothing to do with the fruitless deeds of darkness, but rather expose (=paljastaa) them. (Efesolaiskirje 5:11) sekä tietenkin "Sillä ei ole mitään salattua, mikä ei tule ilmi, eikä kätkettyä, mikä ei tule tunnetuksi ja joudu päivän valoon." (Luukas 8:17)

Hae tästä blogista

Tässä tuon esille aikaamme koskevia profeetallisia katsauksia Raamatun profetioiden valossa. Näihin kuuluu myös eksytysten paljastaminen, koska Jeesus varoitti niistä (Matt. 24:4-5,11,23-26). Olen toiminut Cutting Edge Finland -sivuston toisen toimittajan virassa omilla kirjeilläni ja artikkeleiden suomentajana nimimerkillä "nokialainen". Tähän pyrin aina silloin tällöin myös panemaan suomennettuja artikkeleita englanninkielisistä profeetallisista sivustoista sekä tietenkin omia kirjoituksiani.

lauantai 29. maaliskuuta 2025

Globalistien tempuista 2 ajankohtaista keskusteluohjelmaa (Osat 15 & 16) (Julius "Juju" Kivi, Ilkka Tiainen ja Juha Korhonen live-striimeissä 19.3.2025 & 26.3.2025) (2 VIDEOTA)

Tässä Jujun (Julius Kivi) 2 viimeaikaista live-striimiä ja ensimmäinen (ei ollut yksityinen YT-video vaan avoin kaikille; silti laitoin sen myös files.fm -videopalveluun jos YouTube rupeaa sensuroimaan ja poistaa videon joskus) maaliskuun 19. päivältä 2025, joka on TIAINEN, KIVI & KORHONEN -keskusteluohjelman 15. osa kaikkiaan, sekä toinen livestriimi (yksityinen ja piilotettu YouTube-video jonka tein julkiseksi) maaliskuun 26. päivältä 2025, joka on TIAINEN, KIVI & KORHONEN -keskusteluohjelman 16. osa kaikkiaan. Keskustelut ovat vajaan 1.5 tunnin mittaisia ja käsiteltävänä on ajankohtaisia asioita uutismediassa (jälkimmäisessä kunnioitetaan vasta edesmennyttä toimittaja Hannu Karpoa joka taisteli oikeudenmukaisuuden puolesta ja piti pienten ihmisten puolta), joilla on profeetallinen sädekehä näissä lopunajoissa kun totuutta yritetään korvata valheella ja näin petos jyllää. Keskustelijat omaavat aikalailla kristillisen ja perinteisen arvomaailman, joka nykyiselle liberaalille valtamedialle on vieras. Miinuksena sanoisin erityisesti Juha Korhosen ja Ilkka Tiaisen Israel-vastaisuuden, ja uskomisen Hamasin propagandaan palestiinalaissiviilien väitetyistä suurista kuolonuhri-määristä Gazassa. Monille Israel onkin kompastuskivi näinä lopunaikoina. Pitäisi lukea Raamattua jos uskoo Jumalaan.

TIAINEN, KIVI & KORHONEN (19.3.2025): Keskustelua ajankohtaisista aiheista, mm. Suomen maataloudesta, Ukrainan sotaan liittyvästä EU:n hölynpölystä ja rauhanpelistä Trumpin ja Putinin kesken

https://files.fm/f/5277aqwtmw



TIAINEN, KIVI & KORHONEN (26.3.2025): Keskustelua ajankohtaisista aiheista, mm. vapaiden medioiden kehityksestä Suomessa, Gizan pyramidin pyhästä geometriasta, kunniattomista huumekauppiaista Suomessa jotka myyvät lapsille, sairauksien yleistymisestä viimeaikoina tietystä syystä, ja Bidenin Yhdysvallat kelpaa Suomelle mutta Trumpin Yhdysvallat ei (demokratian ymmärryksen puute suomalaisilla)

https://files.fm/f/ayshw9pm7g



Kuvaus 'Jujun' keskusteluvideoista:

Tiainen, Kivi ja Korhonen on Julius "Juju" Kiven YouTube-kanavan keskusteluohjelma missä käydään erilaisia ajankohtaisia asioita läpi. Tarkoituksena on tuoda asioihin erilainen näkökulma, mihin olemme televisiokanavien keskusteluohjelmissa tottuneet.

Keskusteluohjelma-sarjan seuraava osa tulee 2. huhtikuuta 2025 klo 19:30 ja jatkossa ohjelma lähetetään livenä joka viikko aina keskiviikkoisin (joka toinen jakso on julkinen).

Lähetys tehdään yhteistyössä Posi TV:n ja Mediamaailman kanssa.

Tämän keskusteluohjelma-sarjan edelliset osat tässä blogissa:

https://nokialainen.blogspot.com/2024/11/globalistien-tempuista-ajankohtainen.html (Osa 1) (live-striimi 31.10.2024)

https://nokialainen.blogspot.com/2024/11/globalistien-tempuista-ajankohtainen_30.html (Osa 2) (live-striimi 14.11.2024)

http://nokialainen.blogspot.com/2024/11/globalistien-tempuista-ajankohtainen_77.html (Osa 3) (live-striimi 28.11.2024)

http://nokialainen.blogspot.com/2024/12/globalistien-tempuista-ajankohtainen.html (Osa 4) (live-striimi 12.12.2024)

https://nokialainen.blogspot.com/2024/12/globalistien-tempuista-ajankohtainen_27.html (Osa 5) (live-striimi 26.12.2024)

http://nokialainen.blogspot.com/2025/01/globalistien-tempuista-ajankohtainen.html (Osa 6) (live-striimi 8.1.2025)

http://nokialainen.blogspot.com/2025/01/globalistien-tempuista-ajankohtainen_17.html (Osa 7) (live-striimi 15.1.2025)

http://nokialainen.blogspot.com/2025/01/globalistien-tempuista-ajankohtainen_24.html (Osa 8) (live-striimi 22.1.2025)

https://nokialainen.blogspot.com/2025/02/globalistien-tempuista-ajankohtainen.html (Osa 9) (live-striimi 29.1.2025)

https://nokialainen.blogspot.com/2025/02/globalistien-tempuista-ajankohtainen_7.html (Osa 10) (live-striimi 5.2.2025)

http://nokialainen.blogspot.com/2025/02/globalistien-tempuista-ajankohtainen_14.html (Osa 11) (live-striimi 12.2.2025)

http://nokialainen.blogspot.com/2025/02/globalistien-tempuista-ajankohtainen_21.html (Osa 12) (live-striimi 19.2.2025)

https://nokialainen.blogspot.com/2025/03/globalistien-tempuista-ajankohtainen.html (Osa 13) (live-striimi 5.3.2025)

http://nokialainen.blogspot.com/2025/03/globalistien-tempuista-ajankohtainen_13.html (Osa 14) (live-striimi 12.3.2025)

------------

Tästä linkistä saatte kanavajäsenyyden Jujun suljettuja live-striimejä varten. Perustuki 3 euroa/kk.

"Jos haluat päästä mukaan 4 kertaa kuukaudessa ilmestyviin suljettuihin livelähetyksiin, täytyy sinun maksaa vähintään 3€ / kk."

https://buymeacoffee.com/juliuskivi

HUOM: Käyttäkää jäsenyyttä tilattaessanne sitä Google-tilinne sähköpostiosoitetta, jonka avulla kirjauduitte katsomaan YouTube-videoita. Live-striimin linkki lähetetään aina ennen uutta lähetystä antamaanne sähköpostiosoitteeseen.

Ei kommentteja:

Lähetä kommentti

Google Website Translator Gadget

Hae tästä blogista (täsmähaku)

Loading

Lukijat (jos lukijat ei näy, mene osoitteeseen nokialainen.blogspot.com.br)

Sivuja

Donald Trumpista artikkeleita ja sivustoja

Blogiarkisto

Uusi Vieraskirja (sis. ajankoht. linkkejä) -- Guestbook and The Conversation Forum (alkoi 25.3.2015)

Väärinajattelija -podcast by Antti Launonen 21.3.2025, jakso 82 – Tuomas Malinen (Ukrainan sodan taustat ja rauhanneuvottelut)

Julius 'Juju' Kiven haastattelussa Juha Korhonen uuden kirjansa pohjalta (live-lähetys 14.3.2025)

Juha Korhosen uutuuskirja myytävänä: MV-Lehti kulissien takaa – Matkani mediakentälle

ATOMIstudio Janus Putkonen - Suomen tie sotaan Venäjän federaatiota vastaan (kirjaesittely Totuuden etsijöiden live-striimissä 14.11.2024) (VIDEO, mp4)

Kuinka länsi valehteli Venäjälle NATOn laajenemisesta (Julius Kivi ja Janus Putkonen live-striimissä 24.10.2024) (VIDEO, mp4)

Koronarokotehaitoista video – 18.5.2024 Peitelty totuus -- Rokotehaittatapahtuma Paasikivenaukio Helsinki

DOKUMENTTI: Tällainen on uusi Suomen presidentti Alexander Stubb

Posi TV – Ilkka Tiaisen nettitelevisiokanava jossa kerrotaan totuutta (mm. erikoisuutislähetyksiä)

Presidentti Niinistön jäähyväispuhe eduskunnassa 7.2.2024 – Kommentaattorina päätoimittaja Janus Putkonen

Jussi Halla-ahon puhe Kiovan parlamentissa 25.11.2023 – Kommentaattorina päätoimittaja Janus Putkonen

Dokumenttielokuva Janus Putkosesta (tekstitys suomeksi)

Donbass-dokumenttielokuva

Yle Watch: Kuinka poliittinen johtomme huorasi Suomen USA:n ilmaiseksi etuvartioksi

Hal Turner – Latest News

Uusi MV-Lehti – Riippumaton uutispalvelu

Telegram-kanava The Finnish Awakening

Kreikkalainen sotasivusto WarNews 24/7 (käännä englanniksi tai suomeksi)

Israel News Live by Steven Ben-Nun -- ajankohtaisprofeetallinen YouTube-kanava

Käyttäjän THEREALGSNEWS (Luis Santiago) ajankohtaisprofeetallinen YouTube-kanava -- uusia videoita päivittäin maailman tilanteesta

Käyttäjän GrandSupremeNews (Luis Santiago) ajankohtaisprofeetallinen YouTube-kanava -- uusia videoita päivittäin maailman tilanteesta

Trump koronarokotteen isä ja Lähi-idän petos

Herätysvideo niille, jotka eivät vielä usko, että koronarokotus liittyy ”salaliittoon.” (Videolla puhuu pääasiassa tohtori Yuval Harari, Klaus Schwab'in ja WEF:in pääneuvonantaja. Hän on juutalainen ja asuu ”miehensä” kanssa Jerusalemissa.)

Yksi ainoa totuus, eli Suomen media ja Ukrainan kriisi

Venäjä Tuhoaa Suomen – Jos Suomi Liittyy Natoon

Sotilasasiantuntijan VAROITUS: Nato-jäsenyys tuhoaa Suomen

Venäjä-pakotteet osuvat omaan nilkkaan

Miten koronapandemia tehtailtiin? – David Icke

45 Biblical Reasons Donald J Trump is the Antichrist - FULL VIDEO | Bible Prophecy 666

EKSYTTÄVÄ VÄÄRÄ ISRAEL YSTÄVYYS - KANSAKUNTIEN LIITTÄMINEN JERUSALEMIN 3. TEMPPELIN RAKENTAMISEEN JA SEN UHREIHIN (Petri Kuusela Facebookissa)

Amerikan vapaamuurari-perustajaisät omistivat maan Saatanalle vuodesta 1791, 1890-luvun loppupuolelle (Cutting Edgen artikkeli)

Paul Begleyn ajankohtaisprofeetallinen YouTube-kanava -- uusia videoita päivittäin maailman tilanteesta

Thomaksen NWO-blogi -- uusi maailman (epä)järjestys (tässä julkaisu: Suomi ja NWO)

E-mail: nokialainen.info (at) gmail.com