Olen 58-vuotias poikamies ja ex-nokialainen. Ennen urheilin maallisesti, mutta nyt kilvoittelen hengellisesti päästäkseni maaliin (1 Kor. 9:24-27). Ja sitä lujempi on meille nyt profeetallinen sana, ja te teette hyvin, jos otatte siitä vaarin, niinkuin pimeässä paikassa loistavasta lampusta, kunnes päivä valkenee ja kointähti koittaa teidän sydämissänne. (2 Piet. 1:19) NIV-käännöksestä mottoni: Have nothing to do with the fruitless deeds of darkness, but rather expose (=paljastaa) them. (Efesolaiskirje 5:11) sekä tietenkin "Sillä ei ole mitään salattua, mikä ei tule ilmi, eikä kätkettyä, mikä ei tule tunnetuksi ja joudu päivän valoon." (Luukas 8:17)
Tässä tuon esille aikaamme koskevia profeetallisia katsauksia Raamatun profetioiden valossa. Näihin kuuluu myös eksytysten paljastaminen, koska Jeesus varoitti niistä (Matt. 24:4-5,11,23-26). Olen toiminut Cutting Edge Finland -sivuston toisen toimittajan virassa omilla kirjeilläni ja artikkeleiden suomentajana nimimerkillä "nokialainen". Tähän pyrin aina silloin tällöin myös panemaan suomennettuja artikkeleita englanninkielisistä profeetallisista sivustoista sekä tietenkin omia kirjoituksiani.
perjantai 20. kesäkuuta 2025
Katsaus Iranin ja Israelin väliseen konfliktiin kun presidentti Trump uhkaa tehdä poliittisen itsemurhan ryhtymällä sotatoimiin Irania vastaan (Julius Kiven VIDEO)
Tässä Julius "Juju" Kiveltä vakavat juhannusterveiset kun USA uhkaa pian hyökätä Iraniin Israelin tueksi pommittamaan maan ydinlaitokset hajalle ja mahdollisesti syöksemään Iranin nykyhallinto pois vallasta (regiimin vaihto). Jujun mukaan tässä on yhtymäkohtia George W. Bushin aloittamaan Irakin sotaan v. 2003, jolle ei ollut päteviä perusteita (kaikki perustui valheeseen). Kyse on vain USA:n imperialistisesta valloituspolitiikasta, jota se on harjoittanut aina toisesta maailmansodasta lähtien. Tällä kertaa Amerikka Babylon (Ilm. 18) saattaa tehdä viimeisen virheensä hegemoniapyrkimyksissään Lähi-idässä. Muistutan, että suuren Babylonin mahdollisesti kukistuessa uskovien ylöstempaus ennen Ahdistuksen aikaa on todella lähellä! Olkaa näin valmiina valvomalla hengellisesti Jeesuksen kehotuksen mukaisesti, sillä tällaiset aikainmerkit osoittavat aikakauden loppuun.
Tässä Jujun video sensuroimattomassa files.fm -videopalvelussa minun lataamana mikäli YouTube poistaa videon alustaltaan. Videon voi helposti ladata omalle koneelle.
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti